מה עדיף – ארון עם דלת אחת או ארון 2 דלתות?

לקניית ארון בגדים ישנה חשיבות רבה – הוא מכיל את כל הפריטים הכי יפים ושווים שיש לכם ורק על כך מגיע לו כבוד גדול.

מעבר להיותו רהיט אחסון נדרש, הוא צריך לעמוד בפרמטרים נוספים כמו נוחיות, גודל, יופי ואיכות. רבים אשר רוכשים ארון חדש לחדר השינה, מתלבטים בין ארון עם דלת אחת לבין ארון 2 דלתות, ובמרבית הפעמים הם מקבלים את ההחלטה על סמך אינטואיציה בלבד ולא על סמך בדיקת כל הגורמים החשובים. לעיתים כן חשוב לבדוק את כל הפרמטרים השונים משום שרק באופן זה ניתן לבצע את רכישת הארון המתאימה ביותר עבורכם. יהיו כאלה אשר יעדיפו את הנוחות הקיימת בארון עם דלת אחת ולעומתם יהיו כאלה אשר יעדיפו ארון 2 דלתות. להלן הגורמים העיקריים שיש לקחת בחשבון כאשר מתלבטים בין השניים:

נוחות- פרט משמעותי וחשוב בבחירת הארון

ארון הוא רהיט בו בצעו שימוש יום-יומי ולכן הוא צריך להיות בראש ובראשונה נוח. דרך פתיחת הארון היא הגורם שמכריע את הסוגיה – ארון עם דלת אחת בלבד, יפתח מן הסתם תא אחד בלבד, ואילו ארון 2 דלתות, יפתח שני תאים גדולים ומרווחים. הפתיחה של מספר תאים רב יותר, תאפשר לכם להסתכל על הארון באופן מושכל יותר שכן יותר מן התכולה שלו תהיה חשופה לכם מאשר אם הייתם פותחים תא אחד בלבד. כך, כשאתם מתעוררים בבוקר ורק מחפשים זריז מה ללבוש, הפתיחה הרחבה יותר של ארון 2 דלתות יגרום לכם לתקתק את הבוקר במהירות יותר ולבצע בחירות נכונות יותר בכל הנוגע ללבוש, באמצעות ארון 2 דלתות הנכם תוכלו לראות את הבגדים המונחים בארון אל מול עיניכם וכך לבחור את הבגד בקלות רבה וללא צורך בהתלבטות רבה וחיפוש מתמשך.

עיצוב- חלק פרקטי בארון

כאמור, מעבר להיות הארון בעל תפקיד פונקציונאלי, הוא רהיט בחדר לכל דבר ולכן נועד לדבר באותה השפה העיצובית של החלל. ארון עם דלת אחת, לרוב יהיה ארון לא סימטרי ולכן מתאים לעיצובים ולסגנונות פחות קלאסיים. ומנגד, ארון 2 דלתות יהיה במרבית הפעמים סימטרי, מה שמאפשר לעצב אותו בצורה קלאסית כך שייראה כמו ארון בגדים מלכותי. ניתן להתאים לארון המלכותי ידיות מתאימות, לצבוע אותו בשוליים בצבעים מתאימים ודברים נוספים שאם תעשו אותם על ארון עם דלת אחת זה ייראה מצועצע למדי.

גודל הארון והתאמתו על פי גודלו של החדר

גודל הארון הוא פקטור חשוב מאוד, וכדאי לכם לבדוק את העניין טוב טוב לפני שאתם עושים את הבחירה הסופית. ארון 2 דלתות לרוב יהיה גדול יותר מארון עם דלת אחת (ולכן יהיו בו 2 דלתות), מה שבמרבית הפעמים יעניק לכם את הגודל האידיאלי שאתם צריכים ולא תתפשרו על גודל קטן מדי.

Bookmark the permalink.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *